Galerii: Uudistemaja sissepääsu juurde paigaldati Felix Moori bareljeef ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1503663180000 | amCalendar}}

25. augustil paigaldati uudistemaja nurgasissepääsu kõrval asuvasse orva Aleksander Jakovlevi Felix Moori teemaline kunstiteos "MO:RF"

Teos paigaldati Kreutzwaldi 14 hoone nurgasissepääsu kõrval asuvasse orva ning see tervitab vanasse raadiomajja sisenejaid.

Kunstikonkurssi idee algatajad ja eestvedajad on Astrid Relve ja Mart Relve. Kunstikonkursi preemiad pani välja Mart Relve, kes on andnud välja ka Felix Moori tänuauhinda.

Eesti Rahvusringhääling korraldas kunstikonkursi lähtudes kunstiteoste tellimise seadusest  eesmärgiga rikastada esteetiliselt avalikku ruumi.  Konkursi võidutööks valiti Aleksander Jakovlevi Felix Moori bareljeefi kavand "MO:RF".

Teos valmis ERR-i tellimusel.

Autor Aleksander Jakovlev meenutas "Aktuaalses kaameras" üht intervjuud, mille andis Voldemar Panso. "Tema mainis Felix Moori kui Eesti raadiokultuuri rajajat," sõnas ta ja ütles, et kui Moor oli elava reportaaži looja ja tema käes oli mikrofon, siis see mikrofon hõõguvana või lambina peaks sümboliseerima tema tõrvikukandja- või avangardrolli.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: