Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Eia jõulud Tondikakul" võitis Euroopa lastefilme tutvustava konkursi

Anu Aun
Anu Aun "Eia jõulud Tondikakul" Autor/allikas: Kaader filmist

Riia rahvusvahelisel filmifestivalil valis žürii parimaks lastefilmi projektiks Eesti mängufilmi. Tuleval aastal valmiv “Eia jõulud Tondikakul” konkureeris kaheteistkümne arendus- või tootmisfaasis oleva Euroopa lastefilmiga.

Žürii esimees Sasha Wieser tõi välja, et neid võlus "Eia jõulud Tondikakul" juures kõige enam filmi kontseptsioon, millega soe ja seikluslik kogupere jõulufilm toob vaataja eluslooduse lähedale. Auhinnaks saavad Eesti lastefilmi tegijad kasutada 5000 euro väärtuses ettevõtte BBrental teenuseid, mis pakub Balti riikides väga kõrgel tasemel tehnikarendi ja järelproduktsiooni teenuseid.

Filmi produtsendi Maie Rosmann-Lille sõnul said Eesti esimese laste jõulufilmi tegijad Riias kahe päeva jooksul tutvustada mängufilmi projekti nii rahvusvahelistele müügiagentidele, levitajatele kui ka filmiprofessionaalidest koosnevale žüriile. "Pärast projekti esitlust said huvilised kokku leppida juba omavahelisi kohtumisi. Meie graafik täitus kiiresti ning huvi koostöö vastu oli väga suur," ütles Rosmann-Lill.

Filmi režissöör ja stsenarist Anu Aun märkis, et festivali raames avanes filmitegijatel võimalus tutvustada valmivat filmi ka oma sihtauditooriumile ehk lastele. "Oli väga motiveeriv näha nende säravaid silmi ja tunda, et nad on meie filmi suhtes põnevil ning ootavad võimalust seda näha. Nad kuulasid huviga filmi lugu, küsisid julgelt küsimusi, andsid tagasisidet ning jagasid oma ideid," rääkis Aun.

"Eia jõulud Tondikakul" on üks Eesti Vabariik 100 filmikonkursi võitjatest. Lastefilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

Filmi planeeritav eelarve on 1,1 miljonit eurot, millest 837 000 eurot eraldati projektile Eesti Vabariik 100 filmikonkursilt.

Lastefilmi võtted algavad tuleva aasta jaanuaris ning see linastub EV100 programmi raames 2018. aasta detsembris. Film valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: