Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Põlvamaal algasid "Eia jõulud Tondikakul" võtted

Põlvamaal algasid 11. jaanuaril koguperefilmi "Eia jõulud Tondikakul" võtted. EV100 puhul valmiv režissöör Anu Auna linateos räägib südamliku loo väikesest Eiast, kes saadetakse koolivaheajakas maale, kus ta endalegi ootamatult leiab end ühel hetkel armsakas saanud põlismetsa kaitsmas.

Eia on 10-aastane tüdruk, kes seisab silmitsi kurva tõdemusega, et tema vanematel pole tema jaoks piisavalt aega, vahendas "Aktuaalne kaamera". Eia osatäitja Paula Rits sõnas, et tema kehastatav tegelane on selline tüdruk, kellele meeldib väga joonistada. "Ta elab tegelikult linnas ja tema vanematel ei ole aega temaga väga tegeleda, sest neil on hästi tähtsad tööd."

Nii saadetaksegi ta elus esimest korda maale oma vanaisa juurde, kelle olemasolust ei olnud tüdrukul aimugi. Filmi režissöör ja stsenarist Anu Aun sõnas, et äkki on noor tüdruk metsade keskel, mis muutavad talle uueks mängumaaks. "Sealt leiab ta endale Atsi näol uue mängukaaslase ja õige pea selgub, et seda metsa, mida on just hakanud armastama, tahetakse maha võtta," kinnitas Aun ja tõi välja, et selle peale Ja kaks perekonda koonduvad, et seda metsa päästa.

Jete osatäitja Liis Lemsalu tõdes, et filmis on päris palju äratundmisrõõmu. "Seal on ka palju soojust ja rõõmu, ma usun, et film jätab hea ja mõnusa tunde."

Kui võttemeeskonna jaoks on suurimaks väljakutseks mõelda alternatiivsetele lahendustele, juhuks kui lund on vähe või pole seda üldse, siis 3000 lapse seast välja valitud Eia osatäitja Paula Rits seisab silmitsi küsimusega, kuidas peale kahekuist võtteperioodi õppetööga järjele saada. "Tuleb kõik järgi õppida, mis ei ole nii tore, aga ma arvan, et saan hakkama," nentis tüdruk.

Filmis teeb kaasa suur hulk armastatud Eesti näitlejaid, teiste seas näiteks vennad Piusid,, Juhan Ulfsak, Mirtel Pohla jpt.

Film valmib EV100 raames käesoleva aasta jõuludeks.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: