Rahvusooper Estonia jõudis üle neljakümne aasta taas Peterburis teatrilavale

Foto: ERR

Rahvusooper Estonia külalisetendused Peterburis pälvisid nii kohaliku publiku kui ka muusikakriitikute tunnustuse. Mariinski teatris mängiti Tubina balletti "Kratt" ning Händeli barokkooperit "Rinaldo".

Viimati käis Estonia teater Peterburis ligi nelikümmend aastat tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera". Lisaks sellele on "Rinaldo" ainus barokkooper sel hooajal Marinski laval.

Esimest korda lavastati "Rindaldot" Londonis 1711. aastal. Praegune lavastus muidugi erineb tolleaegsest, aga Händeli muusika kõlab sama värskelt nagu 300 aastat tagasi. Dirigendipuldis oli Andres Mustonen.

Vaimustuses olid mitte ainult kriitikud, vaid kogu saal. Aplausid pärast igat aariat ja tõelised ovatsioonid etenduse lõpus. "Mulle meeldis lavastus väga, see oli teatud määral kaasaegne, aga Händeli muusika eripära oli alles," sõnas muusikateadlane Iossif Raiskin ja lisas, et lauljad olid samuti väga head. "Mõned tuntumad aariad, mida tavaliselt esitatakse väljaspool ooperit, olid suurepärased."

Muusikakriitik ja ajakirja "Ooper+" peatoimetaja Vera Stepanovskaj. tõdes, et kuigi lavastuses laulsid eesti lauljad, keda nad kahjuks nii hästi ei tunne, siis kõik esinesid väga väärikalt. "Eriti meeldis peaosatäitja, kes laulis Rinaldot, suurepärane Armida ja kogu ansambel oli tasemel."

Estonia teater lõpetab oma külalisetendused 25. oktoobril suure galakontserdiga Peterburi Jaani kirikus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: