Vabariigi noorim teater toob lavale elujaatava monolavastuse surmast

Foto: Kairit Leibold/ERR

Teater KELM toob lavale monolavastuse surmast, mis kannab nime "Morten Mortensoni aed".

Kultuuriklubi Kelmi ja Karl Koppelmaa eestvedamisel sündinud Teater KELM toob 16. novembril Tallinnas Vene 33 asuvates ruumides lavale monolavastuse. Esitusele tuleb Karl Koppelmaa uuslavastus "Morten Mortensoni aed".

Lavastaja Karl Koppelmaa ütles "Aktuaalses kaameras", et kui inimene on siia maailma sündinud, siis võiks elada kirglikult. "Kuigi selle lavastuse fooniks on surmatemaatika, siis ikkagi jääb kõlama, et surmahirmuga pole mõtet tegeleda."

 

Teater KELMi kolmas lavastus “Morten Mortensoni aed” räägib elu- ja surmahirmust ning ühe noormehe absurdsest toimetulekuteekonnast nendega tegelemisel. Lavastus esietendub 16. novembril ja seda mängitakse veel 27. novembril ning 7. ja 13. detsembril.

“Mõned inimesed võivad imestada, mida küll 20-aastased mehed teavad surmast? Mina arvan, et me teame sama palju kui 87-aastased, sest ei nemad ega meie pole kunagi surnud. Üldiselt on lavastus pigem lõbus ja elujaatav, mitte morbiidne ega kurb nagu sellise teema puhul võiks eeldada,” rääkis lavastaja Karl Koppelmaa.

Näitleja Karmo Nigula lisas: “Kui Karl mulle selle ettepaneku tegi, olin kohe nõus, kuna üle tunni üksinda laval olla on minu jaoks täiesti uus väljakutse.”

Teater KELM on EMTA Lavakunstikooli 27. lennu ja Kultuuriklubi Kelmi koostöös alguse saanud teater. Idee oma teatrist hakkas arenema 2015. aastal, mil praegused KELMi näitlejad tõid ühes kursusekaaslastega lavale kolm lühilavastust koondnimetusega “KASSETT”. 2016. aasta suvel koguti “Hooandja” ühisrahastusplatvormi kaudu vajalikud vahendid teatritehnika soetamiseks  ning tänaseks on Teater KELM juba teist hooaega püsiva programmiga teater.

Etenduse lavastaja ja dramaturg on Karl Koppelmaa, kunstnik: Johannes Valdma, muusika on loonud Kristen Kütner. Valguskunstnik: Martin Koldits. Mängib Karmo Nigula.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: