Kunstnik Leho Rubis vahendab kaugeid kultuure ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Sakala keskus


Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses saab kuni 17. detsembrini vaadata vabakutselise kunstniku, muusiku ja poeedi Leho Rubise maalide näitust.

Leho Rubis õppis maalikunsti Tartu Ülikoolis, kus ta hakkas Linnart Mälli juhendamisel huvi tundma idamaiste kultuuride vastu, vahendas "Aktuaalne Kaamera". Ka Rubise magistritöö oli seotud India budistliku kunsti arenguga. Suur huvi orientalistika vastu kajastub ka tema nüüdisloomingus.

Näitus asetab vaataja kaduvate hõimukultuuride ja nüüdisaegse linnakultuuri inimeste figuuride ette. Neid maale ilmestab õhulisus ja minimalistlik koloriit, mis on olulised just selle teema avamiseks.

Taustaks kõlab Kaido Kirikmäe poolt spetsiaalselt selle näituse tarvis loodud heliteos.

Kunstnik kinnitas, et tema inspiratsiooni allikaks on olnud mitmed kauged kultuurid, nii pärimuskultuuri kui ka kaasaegse kultuuri mõttes. „Siin on põhimõtteliselt esindatud kõik mandrid Põhja- ja Lõuna-Ameerika, Aafrika, Aasia, Euroopa. Ma olen otsinud enda jaoks inspireerivaid kultuurikilde ja inimtüüpe, neid heas mõttes nagu ära kasutanud oma loomingu tegemisel,“ selgitas ta.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Aktuaalne Kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: