Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Videod: raadioteatri uues kuuldemängus otsib eradetektiiv NATO vihmavarju

Video: Greete Palmiste/ERRFoto: ERR

Raadioteater alustab oma 90. sünnipäeva aastat uhiuue 4-osalise reklaampõnevuskuuldemänguga "Eradetektiiv ERF".

1974. aastal sündis tolleaegses innovatiivses Stereoraadios reklaamõuduskuuldemäng "ERF". Pealkiri seostub Eesti Reklaamfilmiga, ent need on hoopis peategelase nimetähed: eradetektiiv Ervin Romeo Fassermann.

Loomult oli "õuduskuuldemäng" lahe absurdikomöödia. Teksti kirjutas Indrek Koop, peaosalised olid Robert Gutman ja Jüri Karindi, režissöör Härmo Saarm, helirežissöörid Hannes Valdma ja Külliki Valdma.

Helirežissöör Külliki Valdma leidiski vana hea ERF-i heliarhiivist üles 2016. aastal – ajadistantsilt oli seda lustlik kuulata, mistap sugenes idee kirjutada järg.

Kiika proovi: osa kuuldemängust mängitakse kui päris teatris – vee valamise, istumise ja astumisega. Ainult et kilesusside häält matkib kilekott Tõnu Oja käes.

Video: Greete Palmiste/ERR

Raadioteater kutsus eradetektiiv ERF-i Ringhäälingu 90. sünnipäevaks 2016. aasta detsembris lahendama salapärast juhtumit: kuidas ja miks ilmus Ringhäälingu direktori kabinetti kotitäis sularaha. Pealekauba põikas ERF korraks tulevikku ja eksles 100-aastase ERR-i koridorides.

Idee aga arenes edasi: äkki peaks eradetektiiv uue aastavahetuse paiku jälle raadioeetrisse ilmuma? Mis oleks, kui tema sõgedatest juurdlustest kujuneks traditsiooni?

Hetk "Eradetektiiv ERFi" salvestuselt: milline pind on koputuse salvestamiseks parim? Kas uks, uksepiit või hoopis midagi kolmandat? Näitlejad Rein Oja, Tõnu Oja ning stsenarist-lavastaja Gert Kiiler proovivad järele.

Video: Greete Palmiste/ERR

Raadioteatri 90. sünnipäeva alguses asub Ervin Romeo Fassermann lahendama üht uut, üpris kentsakat juhtumit – kadunud on NATO vihmavari. Kuuldemängu paroodiliste reklaamidega pikitud stiil on ikka inspireeritud 1974. aastast. Tegijad aga samad, kes 2016. aastal. Stsenarist ja lavastaja Gert Kiiler, helirežissöör Külli Tüli. Peaosalised Rein Oja ja Tõnu Oja.

Teistes osades Janek Joost, Liina Vahtrik, Jüri Aarma, Mart Juur, Tarmo Tiisler jt.

Kuuldemäng "Eradetektiiv ERF" on Vikerraadio eetris 2. kuni 5. jaanuarini kell 11.30 ja 22.30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: