Eesti Rahva Muuseum kogus möödunud aastal üle 250 000 külastuse

Eesti Rahva Muuseum
Eesti Rahva Muuseum Autor/allikas: BTH Studio

Eesti Rahva Muuseumi esimene kalendriaasta uues hoones tõi muuseumi näitustele ja sündmustele kokku 258346 külastajat. Väliskülastajad moodustasid hinnanguliselt 15% kõigist külastajatest, neist omakorda 75% olid naabrid Soomest ja Lätist.

Lisaks püsinäitustele "Kohtumised" ja "Uurali kaja" pakkus muuseum külastajatele vaatamiseks suure rahvarõivanäituse "Rahvarõivas on norm. Igal aastaajal" (avatud augustini 2018), galeriinäitused "Rahvusromantiline vägi ajaloo haardes", „Inimesed“ (Tiiu Kirsipuu ja Ilmar Kruusamäe portreed) ja "Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi" ning arvukalt väiksemaid maali-, foto- ja stendinäitusi.

2017. aastal toimus ERM-is 230 publikule avatud kultuuri- ja haridussündmust, lisaks arvukalt kutsutud külalistega konverentse, korporatiivüritusi. ERM osales tegevuspaigana ka kümnel Euroopa Liidu eesistumisega seotud sündmusel.

Edukalt käivitus ERMi hariduskeskuse töö. Muuseumi haridusprogramme (muuseumitunnid, õpi- ja töötoad) viidi läbi 536 korral kokku 12 864 osalejale.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: