Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Luule Eestile. Kaur Riismaa "Google streetview"

Eesti Vabariigi 100. ja Raadioteatri 90. sünnipäeva aastal kõlab ERR-i raadioprogrammides "Luule Eestile". Raadioteater koostöös Eesti Kirjanike Liiduga tähistab Eesti Vabariigi juubeliaastat luulelugemisega läbi alanud aasta. Kaur Riismaa esitas luuletuse "Google streetview".

Avanädalavahetusel luges oma luuletusi Doris Kareva, teise autorina on puldis Kaur Riismaa, kes esitas luuletused "Neti.ee" ja "Google streetview". Toimetaja Pille-Riin Purje, helirežissöör Külliki Valdma, salvestatud detsembris 2017.

Oma luulet esitavad 52 luuletajat erinevatest põlvkondadest: Mats Traat, Kaur Riismaa, Leelo Tungal, Silvia Urgas, Paul-Eerik Rummo, Jüri Kolk, Viiu Härm, Maarja Kangro, Peep Ilmet, Mathura jpt.

Iga autor on valinud esitamiseks kaks luuletust. Kuuleme tuttavaid luuletusi, aga ka täiesti uusi. Tänu sellele saab seos Eesti sünnipäevaga otsesem või kaudsem, olevikulisem või igavikulisem. Luuletused jäävad ERR-i heliarhiivi, seega nende ajaülene tähendus selgineb aastatega.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Vikerraadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: