Äripäeva kirjastus sai Trumpi-raamatu kirjastamisõiguse Eestis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raamat
Raamat "Fire and Fury". Autor/allikas: Justin Sullivan/Getty Images/AFP/Scanpix

Micheal Wolffi USA-s kirgi kütnud raamatu "Fire and Fury: Inside the Trump White House" kirjastamisõiguse Eestis võitis Äripäeva kirjastus. Raamatule tekkis eesti keeles viis huvilist. Ühe pakkumises osalenud kirjastuse sõnul kruviti küll hind otstarbetult kõrgeks.

"Hinda kruviti üles piirini, millest me ei pidanud enam otstarbekaks üle pakkuda," ütles ERR-ile kirjastuse Tänapäev peatoimetaja Tauno Vahter. Tema sõnul oli hind tavalisest ilmselt 2–3 korda kõrgem. Tänapäeva pakutud täpset numbrit ta avaldada ei soovinud. "Tegu on ikka neljakohalise numbriga, mitte päris kosmosega."

Vahter ei oska prognoosida, kuivõrd sellise raha eest selle raamatu avaldamine Eestis end ära tasub. "Väga raske prognoosida, võib ära tasuda, aga ei pruugi. Selline materjal vananeb ruttu, mahtu on 16 poognat, tõlkimine võtab ka mitu kuud."

Teada on, et Eesti suurematest kirjastustest ei osalenud pakkumises Pegasus, Pilgrim ega ka Varrak. "Ma arvan, et selleks ajaks, kui eestikeelne tõlge avaldatud saaks, oleks elu juba nii palju edasi läinud, et raamat erilist elevust ei tekitaks. Pealegi loevad inimesed, keda see teema tõsiselt huvitab, seda juba praegu inglise keeles," ütles Varraku peatoimetaja Krista Kaer.

Raamat jõuab lettidele juunis. Küsimusele, kas Äripäeva kirjastusel seda kartust pole, et inimestel pole selleks ajaks enam selle raamatu vastu huvi, vastas Äripäeva raamatuklubi toimetaja Signe Rummo kindlalt. "Ei ole."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: