Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kolm eestlast kandideerib Soome filmiauhindadele

Kalju ja Signe Kivi
Kalju ja Signe Kivi Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Soome filmikunstiauhindadele Jussi pälvis nominatsiooni kolm eestlast - Kalju Kivi, Tambet Tasuja, Eugen Tamberg. Kõik aitasid suurele ekraanile tuua Eesti-Soome-Rootsi koostööfilmi "Igitee".

Eestlaste nominatsioonid:

Tambet Tasuja – parim montaaž

Kalju Kivi – parim kunstnikutöö

Eugen Tamberg – parimad kostüümid

Ühtekokku teenis "Igitee" 13 nominatsiooni, mida on rohkem kui ükski teine film tänavu. Teised nominatsioonid on kategooriates: parim film, parim režissöör, parim meespeaosa, parim naiskõrvalosa, parim meeskõrvalosa, parim stsenaarium, parim operaatoritöö, parim muusika, parim helirežii, parim grimmitöö.

Eesti, Soome ja Rootsi ühine filmiprojekt "Igitee" räägib traagilise loo ajaloohämarusse vajunud idealistlikest Soome ameeriklastest nõukogude režiimi all. Pildikeelelt idüllilise ja emotsionaalselt halastamatu suurteose tegelasi kehastavad tippnäitlejad Soomest, Eestist ja Taanist.

Film põhineb soome kirjaniku Antti Tuuri samanimelisel menuromaanil, mille aluseks on soomlaste tõestisündinud lood. Soomes pettunud inimesed läksid paremat elu otsima Ameerika Ühendriikidesse, mis seda ei suutnud pakkuda, ja hiljem Nõukogude Liitu. Neid vabadust, võrdsust ja vendlust ihanud inimesi ei tahtnud hiljem keegi meenutada.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: