Galerii: Mida näeb Maarjamäel uuenenud ajaloomuuseumi näitusel?

Maarjamäe lossis avab kolmapäeval, 14. veebruaril pidulikult uksed uuenenud ajaloomuuseum, kus avatakse püsinäitus "Minu vaba riik", millega võetakse osadeks lahti Eesti saja-aastane ajalugu.

Sarnaselt teistele omataolistele annavad ka sellel näitusel tooni ennekõike sõjad ja eestlaste kannatused. Olgugi et teatud ohvrimentaliteeti on Eestile ette heidetud, jäävad kannatused ühes suurte võitudega siiski igavesti eestlaste kui väikerahva ajaloonarratiivi osaks, leiab Eesti ajaloomuuseum teadusdirektor ja näituse üks peakuraatoritest Krista Sarv.

"Meie käsitluses ei ole sõda jäänud abstraktseks sündmuseks, tummaks faktiks, vaid oleme üritanud seda avada kui tavalise inimese elu vormijat või millegi alustajat või lõpetajat. Samamoodi on ka kannatustega, neist ei saa vaikida, aga oleme üritanud tuua sisse kõik osapooled – eestlased, mustlased, juudid. Aga ka ideoloogiatele vastu seisjad ja kaasajooksjad," ütles Sarv ERR-ile.

Toimetaja: Valner Valme, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: