Tarrvi Laamanni värske näitus viib kunstniku õnneotsingutele

Tarrvi Laamann
Tarrvi Laamann "I & I" Autor/allikas: Pressimaterjalid

16. veebruaril avatakse Tallinnas kolmel erineval näitusepinnal Tarrvi Laamanni maali ja graafika näitus "I & I". Näitus on väljas Disaini Ja Arhitektuurigaleriis, Foorum keskuse fuajees ning Foorum Keskuses asuvas kaupluses WAB Store.

Veetes suure osa aastast reisides, saab enamus Laamanni loomingust alguse juba kaugel Eestist väljaspool. Sageli asub kunstnik teele valge lõuendirull kaenlas, kuhu salvestab nii kohalikud mustrid kui ka kogetud emotsioonid. Jõudes tagasi Eestisse, laseb Laamann kogetul settida ning annab reisil alustatud teosele siin lõpliku viimistluse.

Kunstnik on tuntust kogunud eelkõige oma graafiliste teostega (ksülograafia ja Moku hanga), mis väljendavad hipilikku maailmaarmastust ja vabaduseiha. Kunstniku töid iseloomustab erksa julge joonega laad ning külluslikkus, mis on enim mõjutusi saanud reggae-kultuurist.

Laamanni isikunäituse "I & I" teosed viivad vaatajad kunstniku õnneotsingutele Itaaliasse, Indiasse, Jamaicale (Disaini ja Arhitektuurigaleriis) ja Kuubale (Foorum Keskuses asuvas kaupluses WAB Store). Foorum Keskuse fujees esitletavad teosed on sündinud Eestis, kuid ajend ja idee on sündinud reisides Jaapanis.

Näitused on kureerinud Reet Varblane, Meelis Tammemägi, kaaskuraatorid Marion Leetmaa, Rain Lucas Saarik. "I & I"  jääb avatuks 7. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: