Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarrvi Laamann maalis koos India lastega maailma paremaks

Tallinnas on mitmes paigas Tarrvi Laamanni maali- ja graafikanäitus. Erksad tööd on sündinud mitmes maailma paigas - Indias näiteks maalis Laamann koos lastega maailma paremaks.

"Need tööd sündisid Indias kolmes erinevas linnas ja erinevas koolis. Üks nendest oli hindude ashram, kus olid siis mungad, teine oli väärkoheldud laste, tütarlase kool ja kolmas oli siis eliitkool. Nendes kõikides koolides olid 10-15aastased lapsed," rääkis Laamann "Aktuaalsele kaamerale".

Tööd sündisid koos lastega. Laamann rääkis, et tal tuli lapsi juhendada ja julgustada, sest nad olid esialgu lukus, kuid koos maalides muutus maailm paremaks.

Laamann lisas, et kõik olid kogemustepagasist hoolimata ühesugused, kakeldes värvipintsli või koha pärast, kuhu oma õnnesümbol teha.

"Tegelikult, oled sa India laps või Eesti laps, sa oled täpselt samasugune inimene, kes vajab hoolt, loomingut ja mängulisust. Ja kunst on väga tihti mängulisus ja looming on lapsemeelsus," ütles Laamann

Tema hinnangul võiks rohkem muinasjutulisust olla ka Eesti kodudes.

Mujal alustatud tööd keeras Laamann rulli ja tõi Eestisse, kus ta need lõpetas.

Laamann selgitas, et ta tavatseb maailma eri paigus alustatud maale kodus lõpetada seetõttu, et kogetut paremini edasi anda, sest kohapealsed olud võivad avaldada nii suurt mõju, et kaob Eesti visuaalse keele oskus.

Kes tahavad näha paremat, muinasjutulist maailma, tasub Laamanni töid otsida lisaks Disaini- ja Arhitektuurigaleriile ka Foorumi keskusest - seal on Kuubal alustatud tööd.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: