Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TÜ raamatukogus ootab riiulitesse ladumist 1600 kasti raamatuid

Tartu ülikooli raamatukogu raamatud on remondi eest pikalt kastides varjul ja peidus olnud. Nüüd hakatakse neid aegamööda riiulitesse tagasi kolima.

"Me oleme ise alustanud sellega, ma ise olen seda tööd teinud eile ja üleeile ja tean täpselt, mitu kasti on pooleteisetunnise vahetusega ära teha," rääkis TÜ raamatukogu direktor Martin Hallik ETV saates "Ringvaade".

Halliku sõnul jõuab pooleteise tunniga riiulitesse laduda neli kastitäit raamatuid. Enne tuleb iga raamat puhastada. "Saalis on ligi sada alust veel, mis tähendab, et iga aluse peal on keskmiselt 16 kasti ja üks kast on umbes pool tundi tööd," ütles Hallik.

Et töö saaks tehtud, oodatakse puhastustöödele tudengeid, ülikooli töötajaid, aga ka vilistlasi, kes saaksid ühe päeva jooksul töötada vähemalt poolteist tundi ja selliseid tööpäevi koguneks nädala jagu. "Kui me suudame sügiseks kõik ära puhastada ja riiulisse saada õiges järjekorras ning mingil hetkel käibesse saada, on kõik hästi," avaldas Hallik.

Abilistel tuleb vaid oma heast tahtest registreerimisvormi kaudu teada anda ning raamatukoguga koos lepitakse kokku päevad, millal inimesed saavad appi raamatuid puhastama tulla.

TÜ raamatukogu valmib selle aasta detsembris.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: