Sada Eesti mõtet. Kaur Kender booringust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Kaur Kender:

“Kultuur on tegelikult ju boring as shit!” (novembris 2013, värskelt Sirbi peatoimetajaks saanuna)

Peeter Helme: "Kultuurilehe Sirp tiraaž polnud nõukogude ajast peale olnud nii suur, kui sel nädalal, mil Kaur Kender oli väljaande peatoimetaja. Justnimelt – nädalalehe peatoimetaja jõudis kirjanik, skandalist, mõne aja tagune ja pärast pikka protsessi õigeks mõistetud kohtualune Kender olla tõesti vaid nädala novembris 2013.

Jutustamata ümber kogu selle saaga tobedaid tagamaid ja veel totakamaid järelmeid – nagu näiteks toonase kultuuriministri Rein Langi rolli loos, mis talle viimaks ka koha maksis – võib vaid nentida, et Kender tegi seda, mida ta ikka on teinud: epateeris, šokeeris, vihastas ja ajas närvi. Ja pani muidugi paljusid neid, kes ei olnud kunagi varem Sirpi ostnud, seda vähemalt ühel nädalal ometi tegema.

Aga kas siis tõesti on kultuur igav nagu seesamunegi? Ja kas tõesti on vaja hakata Kenderi toonasele hüüatusele vastu vaidlema? Ega vist olegi, sest tagantjärele on üsna selge, et tegelikult ei rääkinud ju Kender mitte kultuurist, vaid tegu oli appihüüde ja sooviga, et märgataks 90ndatel tõelisi hitt-teoseid kirjutanud autorit, kes polnud enam aastaid midagi kõne- ega lugemisväärset paberile pannud."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: