Sada Eesti mõtet. Ithaka Maria raamatutest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ithaka Maria
Ithaka Maria Autor/allikas: Eesti TOP 7

Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.

Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte. Kirjalikult avaldab mõtted ERR kultuuriportaal.

Ithaka Maria:

“Milleks neid lugeda, mul endalgi pea häid mõtteid täis…” (Mingis intervjuus raamatute kohta)

Peeter Helme: "Lugemine on tõesti keeruline värk. Ilma naljata. Teadlased on tõestanud, et lugemise ajal aktiveerub aju oluliselt rohkem kui näiteks filmi vaatamise ajal ning seosed, mis tekivad on keerukamad, sest aju hakkab mustvalgest tähemärgikribust ehitama nähtavaid, kuuldavaid ja muul viisil tajutavaid maailmu. Pole siis ime, et mõnel inimesel tekib lugemise suhtes tõrge.

Samas ei maksa toona ikka verinoore Ithaka Maria mõttevälgatust ka päriselt üleolevalt maha kanda. Sest olgem ausad – ega ükski tekst pole naljalt autorist targem, kuigi leidub ka erandeid. See omakorda tähendab, et niiväga kui ka lugemine protsessina võib mõjuda ajule stimuleerivalt, leidub maailmas päris palju halb ja väga halbu raamatuid. Ja neid pole tõesti vaja lugeda. Kuid siingi on üks suur „aga” - selleks, et neid halbu tekste ära tunda ja et neile iseenda mõtteid eelistada, tuleb ikka üksjagu raamatuid enne läbi lugeda."

Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.

Mõtteid loevad Helgi Erilaid ja Kaja Kärner. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: