Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Laupäeval selguvad eesti laste lemmikautorid

Mika Keränen
Mika Keränen Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Laupäeval, 7. aprillil 2018 kell 12 kuulutatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses välja XIV Nukitsa konkursi võitjad. Võistlust, kus lapsed parimat kodumaist lastekirjanikku ja -kunstnikku valivad, on lastekirjanduse keskus korraldanud juba üle 20 aasta.

"Ma arvan, et Nukitsa auhind on üks armastatumaid ja laiapõhjalisemaid tunnustusi eesti lasteraamatute autoritele, kuna selle saajad valivad välja noored lugejad ise. Tuhanded lapsed üle Eesti hääletavad oma lemmikkirjaniku ja -illustraatori poolt ja kuna raamatuid ilmub meil rohkelt ja autoreid on samuti palju, siis on ka võistlus väga tihe. Nukitsa auhinnad anname üle juba 14. korda ja rõõmustav on, et sageli on esimese kümne hulgas ka uusi autoreid," rääkis Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Konkursil valivad lapsed oma lemmikkirjaniku ja -kunstniku kahel viimasel aastal ilmunud lasteraamatute seast. Küsitlus toimub koostöös Eestimaa raamatukogudega. Sel korral hääletas oma lemmikute poolt 6396 last, kellel oli valida 234 raamatu vahel. Kirjanikest osutusid edukaks Mika Keränen, Priit Põhjala ja Ilmar Tomusk, illustraatoritest Hillar Mets, Marja-Liisa Plats ja Britt Samoson. Nominentide järjestus ja võitnud raamatud selguvad kohapeal. Enim hääli kogunud lastekirjanikku ja illustraatorit autasustatakse Nukitsa pronkskujuga, kolm edukamat saavad rahalise preemia.

Lisaks võitjatele on auhinnapeo külalised 70 hääletuses osalenud last üle Eesti. Pidu juhib Nukitsamees (Kristo Veinberg) koos Tallinna Pääsküla Gümnaasiumi õpilastega.

Esimene Nukitsa konkurss toimus 1992. aastal. Seni on Nukitsa konkursi võitnud kirjanikud Andrus Kivirähk (kolmel korral), Henno Käo (kahel korral), Ilmar Tomusk (kahel korral), Voldemar Miller, Edgar Valter, Ene-Maris Tali, Ira Lember, Janno Põldma, Kristiina Kass ning kunstnikud Heiki Ernits (kuuel korral), Edgar Valter (kahel korral), Piret Niinepuu, Ulvi Kuusk, Tarmo Tali, Karel Korp, Anni Mäger.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: