Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Laupäevase TMW fookuses on arutelu tuleviku Tallinna ja peatänava teemal

Tallinna peatänav
Tallinna peatänav Autor/allikas: TMW pressimaterjalid

7. aprillil toimub Tallinn Music Weeki (TMW) pop-up baaris disaini- ja arhitektuurigaleriis avalik arutelu tuleviku Tallinna ja Tallinna peatänava üle. Viru ringil rakenduvad ajavahemikus kell 16.30–20.30 ajutised liikluskorralduse muudatused seoses festivali linnaruumi aktsiooniga. Nimetatud tegevustega juhib TMW tähelepanu ühele tänavuse festivali kesksele teemale, milleks on inimkeskne linn.

Kell 16–17 toimub TMW pop-up baaris avalik vestlus "Tuleviku Tallinn ja peatänav".

Kuus aastakümmet autostumist on kogu maailma linnad viinud ummikseisu, surudes inimesi üha rohkem seinte äärde. Tallinna peatänava projekti eesmärk on luua Tallinna südalinna kaasaegne, 21. sajandisse sobilik inimkeskne linnaruum, andes osa linnaruumist inimestele tagasi, vähendades ja rahustades autoliiklust ning luues keskkonna elava tänavakultuuri ja -äri arenguks.

2020. aastaks valmivast peatänavast saab inimkeskne, turvaline ja põnev keskkond nii jalakäijatele, ratturitele kui ka ühistranspordi ja autoga liiklejaile. Muutusi läbi viies tuleb aga hinnata kõiki aspekte ning kodanike, erinevate huvigruppide, algatuste ja ettevõtete valmidust koostööks linnaga. Pealinna tuleviku ja tulevase peatänava temaatikat lahkavad Tallinna tehnikaülikooli logistikaprofessor Dago Antov, Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd, Viru keskuse juhatuse liige Ants Vasar ning arhitektid Indrek Peil ja Sille Pihlak. Avatud on arhitektuuribüroo Kavakava Tallinna peatänava makettide näitus.

Ajavahemikus 16.30–20.30 on Viru ringile sõidusuund suletud Narva maantee poolt saabuvatele sõiduautodele. Pärnu maantee pööre Mere puiesteele on samuti tavaliiklusele suletud. Ühistranspordi graafik on plaanipärane. Ühistransport on suunatud rööbasteele ning seda reguleerivad liiklusreguleerijad. Teised Mere puiestee ja Pärnu maantee sõidusuunad on tavaliikluseks avatud. Viru keskuse parkla kasutajatel, kes antud ajavahemikus parklast välja sõidavad, tuleb sooritada kohustuslik pööre vasakule ja liikuda Pärnu maantee suunas koos ühistranspordiga. Parklasse pääseb Pärnu maantee kaudu suunaga Narva maanteele.

Festival palub jälgida antud piirkonnas ajutisi liikluskorraldusvahendeid ning soovitab kesklinnas liigelda jala, jalgrattaga või ühistranspordiga.

Kuni 8. aprillini on Viru väljak TMW peaväljak arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami loodud taaskasutatud digitihniku, ÖÖD peegelklaasist disainmaja ja puuistikutega, mis kaitsevad Hollandilt Eestile 100 aasta juubeliks kingitud tulpe. Viru ringilt Mere puiesteele keerates leiab Vene kultuurikeskuse kõrval paiknevast Kanuti aiast EKA kunstitudengite valgusinstallatsioonid.

Tänavuse TMW festivali üks läbivaid teemasid on inimkeskne linn, milles on ruumi loovusele, innovatsioonile ja mitmekesisele ettevõtlikkusele.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: