Soome-ugri kultuuripealinnaks valiti Marimaa küla Sorunza ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pühapäeval valiti Obinitsas soome-ugri külade foorumil soome-ugri kultuuripealinnaks 2019. aastal Marimaa küla Sorunza.

Tegemist on niidumaride külaga, mis asub keskustest kaugel piiri ääres, ent on väga elujõuline.

"Tihti juhtub, et nii kaugel asuvad külad tasapisi surevad välja, aga see on selle küla eripära, et sinna tahavad inimesed elama jääda. Seal on kool ja palju lapsi. Me arvame, et selle projektiga me toetame nende uhkust ja nende tahet elada maal," ütles mari rahvusteatri juht Erik Yuzykayn.

"Minimaalne ootus on see, et nad korraldaksid vähemalt 12 programmüritust aasta jooksul ja ühe sellise lipulaeva ürituse, milleks nende puhul saab siis olema soome-ugri pulmakommete festival, kus erinevad soome-ugri rahvad näitavad oma pulmi," sõnas soome-ugri kultuuripealinna programmibüroo juht Oliver Loode.

Loode sõnul sai maride valiku puhul määravaks fakt, et seni on nad soome-ugri maailmast mõnevõrra kõrvale jäänud. Nüüd pealinna tiitlile kandideerides oli aga näha, et nende kandidatuuri toetavad ka nende vabariiklikud võimud.

"Meile maridele on see väga oluline, sest olla soome-ugri kultuuri elu keskpunkt, see on väga suur au ja väga suur vastutus, eks peame vastama sellele väljakutsele," lauses Yuzykayn.

Kuid see, et soome-ugri kultuuripealinn 2019 just Obinitsas välja valiti, pole sugugi juhuslik. 2015. aasta soome-ugri kultuuripealinn Obintisa on pea veerandsada aastat olnud soome-ugri hõimurahvaste kokkukäimise kohaks.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: