Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paide Teater tutvustas teatrijuhtidele truppi ja tulevikuplaane

Foto: Olev Kenk/ERR

55 aastat pärast Voldemar Panso loodud Noorsooteatri sündi tekkiv Paide Teater tutvustas täna Järvamaa pealinna kogunenud teatrijuhtidele truppi ja tulevikuplaane. Paide Teater alustab kutselise munitsipaalteatrina proove 1. augustil ja jõuab avalavastuse esietenduseni novembris.

Noorte sõnastatud missioon on tuua kultuurilist äratust kohalikule kogukonnale, Paide Teater on munitsipaalteatrina Paide linna allasutus.

Paide Teater ei alusta sugugi tühjalt kohalt: sügisel esietendus ruumiinstallatsioon-lavastus "Maamõõtjad" ja äsja jõudis publikuni Shakespeare`i tragöödia "Richard 3".

"Paide Teatri moodustavavad MTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid Jan Teevet, Kirill Havanski, Ursel Tilk, Johannes Richard Sepping ja Joosep Uus ning siis veel mina, Harri Ausmaa, projektijuhina," rääkis Paide Teatri projektijuht Harri Ausmaa.

"Kui maailmas jõutakse juba viimasel ajal selleni, et lavastused tuuakse lavale nelja või viie nädalaga, siis meie oleme esimese lavastuse jaoks võtnud aega kolm ja pool kuud. 22. novembril on avalavastuse esietendus," märkis Paide Teatri tulevane lavastaja Jan Teevet.

"Me oleme üks ühtne trupp, me oleme eelkõige sõbrad. Meie koostöö sujub, me oleme teinud juba mitmeid projekte, mis on seda koostööd, minu arust head koostööd, rõhutanud," lisas Paide Teatri tulevane näitleja Kirill Havanski.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: