Uus kaardirakendus "Kirjanduslik Tallinn" seob linnaruumi kirjandusega

Tallinn on läbi aegade olnud ammendamatuks inspiratsiooniallikaks paljudele kirjanikele. Uus telefonisõbralik veebirakendus "Kirjanduslik Tallinn" kaardistab kirjandusega seotud paigad üle Tallinna.

Veebilehekülg pakub Tallinnaga seotud tsitaate paljudelt autoritelt, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kadriorg on inspireerinud klassikuid Anton Hansen Tammsaaret ja Jaan Krossi, Vanalinn on Indrek Hargla mängumaa, Õismäest on kirjutanud Steven Vihalem ja Mustamäelt leiab tsitaadi Peeter Sauteri raamatust "Indigo". Pidevalt täienevale kaardile lisatakse tulevikus ka kirjanike elukohad ja kirjanduslike sündmuste toimumispaigad. Kaarti saab täiendada iga kirjandushuviline. 

Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino sõnas, et praeguse aja kirjanikest on kõige tuntum Indrek Hargla, kes on võtnud vanalinna ja ka teisi kohti Tallinna vaatluse alla. "Üsna Tallinna kirjanikuks võib pidada ka Jan Kausi, kellel on ilmunud Tallinna kaardi teemaline raamat ja kelle jaoks on linnaruum olnud väga oluline ja andnud talle sellist palju mõtlemisainet ja tundelisust."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: