Guido Kangur: kolm-neli aastat tagasi oli üsna selge, et ma lõpetan teatriga ära

"Hommik Anuga" saatekülaliseks oli näitleja Guido Kangur, kes selgitas, miks ta aastaid tagasi estraadist loobus ning kuidas ta kolm-neli aastat tagasi plaanis näitlemise ära lõpetada.

"Mulle läheb korda see, kui poes tuleb keegi õhtul su juurde ja ütleb, et vabandust, käisin just teie etendust "Ivanov" vaatamas ja see läks mulle väga korda," ütles Guido Kangur "Hommik Anuga" saates ja kinnitas, et see on see lihtne inimene, kes läks ka veel õhtul poest läbi ja ostis mingeid toiduaineid. "Väga liigutav oli ka see, kui "Terevisioonis" riigiprokurör kiitis, et Guido tegi suurepärast töö, see annab terveks päevaks rõõmsa laksu."

"Me oleme natukene sõltuvad küll kiitmisest, see teeb tuju paremaks," sõnas ta ja mainis, et tegelikult piisab ka etendusejärgsest aplausist. "Ma olen väga suur närveerija ja pabistaja, ma ei kutsu eriti oma tuttavaid vaatama, sest ma ei tea, kuidas see etendus läheb."

Kangur sõnas, et talle meeldib enne etendust oma garderoobis olla, mitte teistega lobiseda. "Mulle meeldib teha kõik selleks, et see etendus läheks hästi ja ma ei saaks midagi endale ette heita," mainis ta ja selgitas, et ta tuleb alati tund aega enne etendust kohale, sõltumata rolli suurusest.

"Kolm-neli aastat tagasi oli mul üsna selge, et ma lõpetan ära, midagi huvitavat ei ole, töid nagu pakutakse, vabandavalt ütlen ära," tõdes ta ja lisas, et kui tükk teda ei puuduta, siis ta ei soovi ka lihtsalt sõnu pähe õppida. "Siis mul tekkis selline tühi tunne, et mul on ju tegelikult armastusi veel, millega tegeleda, ei ole midagi hullu, uusi näitlejaid on tulnud peale nii palju, ma võin ju taanduda."

Praegusel hetkel on tal aga palju töid, mis pakuvad heameelt. "Viimased kolm aastat on põnev olnud, mul on huvitavad tööd, ma tahan neid teha, need on rasked tööd, aga mul on nende üle hea meel," nentis Kangur ja lisas, et kui ta lavakunstikooli lõpetas, siis tegi ta kümme aastat järjest estraadi. "Mulle meeldis aplaus, mulle meeldis pausi pidada ja jälle edasi minna, ma sain kõva kooli sealt."

"Aga siis ma sain aru, et mulle jääbki tola kuulsus ja mulle tõsist tööd enam ei pakutagi," ütles ta ja tõi välja, et tänasel päeval ta komöödiast enam ära ei ütle. "See peab olema tasakaalus, aga ma teen tänapäeval rõõmsamaga meelega seda teist poolt."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: