Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: puhkpillimuusika superstaari Jacob de Haani kontsert Tallinnas

22. aprillil andis Eestis kontserdi maailma üks hinnatumaid puhkpillimuusika superstaare – helilooja ja dirigent Jacob de Haan. KUMU auditooriumis tuli Eestis esmaesitlusele "Salamander Symphony". ERR kultuuriportaali videos esitab "Sa Musica" ja "Salamander Symphony" Politsei- ja Piirivalveorkeser.

Hollandlane Jacob de Haan on tunnustatud dirigent mitmetes riikides nagu Peruu, Lõuna-Korea, Austraalia, Singapur jne. Tema meistrikursused ja heliteosed ("Oregon", "Variatsioonid Caribbeani teemal" jne.) on pälvinud palju rahvusvahelist tähelepanu. De Haan kirjutab muusikat nii algajatele, kogenud harrastajatele kui ka professionaalidele. Inspiratsiooniks ajalugu, mütoloogia ning helilooja enda emotsioonid. Tema helikeelest võib leida nii barokkmuusika, jazzi kui ka popmuusika elemente.

"Jacob de Haan on kindlasti puhkpillimuusikas vaieldamatu superstaar. Tema loomingut võib võrrelda John Williamsi filmimuusikaga," märgib MTÜ Puhkpillimuusika Koda juhatuse esimees, Politsei- ja Piirivalveorkestri dirigent Hando Põldmäe. De Haani muusikat iseloomustab tema sõnul piirideülesus ja peenekoelisus, kuid seejuures jääb ta arusaadavaks ning mõistetavaks ka lihtsale muusikakuulajale.

Kontserdil esinevad Politsei- ja Piirivalveorkester, Vabariiklik Orkestrijuhtide Puhkpilliorkester, Eesti Noorte Puhkpilliorkester ja Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkester ning Politsei- ja Piirivalveameti segakoor AKORD, Maksu- ja Tolliameti segakoor Peale viit, segakoor Studium Vocale ja kammerkoor Luminor. Dirigeerib Jacob de Haan.

Kavas oli Jacob de Haani looming:
-"Pisa"
-"Castrum Alemorum"
-"Carribean Variation on a Tune"
-"Sa Musica"
-"Salamander Symphony"
-"Gospel Mass"

Kontserti saab täispikkuses kuulata Klassikaraadio veebist.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: