Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Tantsuteatris esietenduvad noorte loojate soololavastused

Stseen Sirelyn Räägu lavastusest
Stseen Sirelyn Räägu lavastusest "Love Is Merely A Madness".

2. mail esietenduvad Tallinna Tantsuteatris kolm soololavastust, mille autorid-etendajad on noored loojad Sirelyn Rääk, Tanel Ting ja Joonas Tagel.

Publiku ette jõuavad kolm eriilmelist lavastust.

Sirelyn Rääk "Love Is Merely A Madness" on autori sõnul tagasivaade ühele isiklikule ja äärmiselt inimlikule rännakule läbi valu ja valguse, sõna ja tantsu. Eestis balletti õppinud ja Londonis Giles Forman näitlemiskeskuses näitlejaks saanud etendaja seob enda lavastuses kaasaegse jazzi ja lüürilise tantsu ning omaloodud tekstilised materjalid.

Tanel Ting "ExPeriment two Love" - TÜ Viljandi kultuuriakadeemia eelmisel kevadel näitlejana lõpetanud tantsija hingega näitleja võtab lavale kaasa tekstid klassika varasalvest ning põimib selle tänavatantsu esteetikaga. Lavastus räägib armastusest. Sellest, mida armastus teeb ühe noore poisiga, kes armastab, aga kardab haiget saada.

Joonas Tageli "Matter and Presence" võtab fookusesse kõik, mis on, ja kõik, mis ei ole. Laseb selle ajas ja ruumis voolama, püüdes anda kõigele, mis on, ja kõigele, mis ei ole, kestva kohalolu. Väljakutsena loob Tagel lavastusele ka muusika. Tagel on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ja on siiani silma paistnud pigem tantsijana. Ta on õpetanud kaasaegse tantsu tehnikat TÜ Viljandi kultuuriakadeemias ja hetkel teiste seas ka Tallinna Balletikoolis.

Produtsent Heili Lindepuu sõnul on kõik kolm lavastust väga erinevad nii tantsutehniliselt kui ka stilistiliselt. Nii leiab iga vaataja midagi endale. Kindlasti on huvitav näha laval ka kolme erinevate tantsustaustadega loojat. Kui Ting ja Tagel on saanud kõrghariduse Eestis, siis väga põnev on siia kõrvale tuua peamiselt Londoni teatriväljal tegutseva Räägi teatri mõtestamise ja treeningu kogemused.

Lavastuste juures töötavad valguskujundajana Karolin Tamm ja dramaturgilise nõuandjana Jaanus Tepomees Vanemuise teatrist.

Päev enne Kuressaare esietendust saavad huvilised osaleda seal ka Heili Lindepuu ja Joonas Tageli juhendatavatest õpitubadest.

Etendused toimuvad 2. mail Kuressaare Linnateatris, 7. mail Tartu Uues Teatris ja 13. mail Vaba Lava teatrikeskuses.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: