Galerii. Positiiv avas viimase näituse sarjast "Sada kunstimaastikku" ({{commentsTotal}})

Teisipäeval avati galeriis Positiiv näitus "Vahetus! Enne ja pärast", mis vaatleb näituste ettevalmistamiste loominguliselt laetud aega ja fantaseerib kunstiobjektide edasisest elust peale näituse lõppemist.

Tegemist on galerii Positiivi viimase näitusega, mis kuulub EV100 kunstiprogrammi "Sada kunstimaastikku".

Väljapanekul näeb nelja eri põlvkonna kunstniku näituse eel- ja järelelu. Kõik kunstnikud osalesid 2017. aastal galerii Positiivi näituste sarjas EV100 kunstiprogrammis "Sada kunstimaastikku": Reet Sau "Siin on mu süda" (mai 2017), Ülle Saatmäe "Vaateväli" (september 2017), Maarja Mäemets "aega on küll / there's time" (oktoober 2017) ja Kristino Rav "Hämarala seniidis" (november 2017). 

Kolme kunstniku jaoks oli tegemist esimese isikunäitusega. "Pildistamise ja piltide valmimise perioodil pole tegelikult algust ega lõppu. Näitus, mida tinglikuks lõpuks võib nimetada, on vaid verstapost, peatus pikal teel," ütles Sau.

Näituse kuraator ja galerii Positiiv galerist Kristel Schwede. "Tänunäitus "Vahetus! Enne ja pärast" on emotsionaalne rännak näituste valmimise põnevasse aega ning galeristi kirglik üritus materialiseerida ning pikendada kunstinäituse ruumilis-efemeerset olemust. Kindlasti on see ka hea kogemus galeristile astuda kunstniku jalajälgedes ja teha oma nahal läbi kogu näituse kavandamisega seotud protsessi valu ja ilu," lausus ta.

Laupäeval, 19. mail kell 18-23 osaleb galerii Positiiv näitusega "Vahetus! Enne ja pärast" muuseumiööl.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: