Teater. Muusika. Kino mainumbris: Bergman ja Tšehhov Eesti lavadel, Kuldar Sink ja Freddy ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Saraband" Autor/allikas: Mats Õun

Tutvustame värsket TMK-d.

Teater. Muusika. Kino mainumbris arvustab Triin Truuvert Ingmar Bergmani tõlgendusi Peeter Raudsepalt („Saraband”), Madis Kalmetilt („Pärast proovi”) ja Andri Luubilt” („Talvevalgus”), Jaak Allik ja Pille-Riin Purje Anton Tšehhovi näidendite uuslavastusi Elmo Nüganenilt („Kirsiaed”) ja Uku Uusbergilt („Ivanov”) ning Madis Kolk Maksim Gorki näidendite lavastusi Kertu Moppelilt („Väikekodanlased”) ja Uku Uusbergilt („Põhjas”). Jaan Tooming mõtiskleb Eesti sõnateatri hetkeseisu üle.

Lea Tormis kirjutab Heili Einasto raamatust „Rahel Olbrei. Eesti tantsuteatri rajaja”, Niina Murdvee meenutab viiuldaja Eevalt Turganit, Marju Riisikamp jätkab eelmises ajakirjanumbris alustatud uitmõtteid barokist, Toomas Siitan ja Saale Fischer vestlevad vanamuusikast ning Tiiu Levald ja Leili Tammel Kuldar Singi „Surma ja sünni lauludest”.

Taivo Niitvägi arvustab Kullar Viimse dokumentaalfilmi „Jagatud valgus” Dolores Hoffmannist, Katre Pärn Lauri Lagle mängufilmi „Portugal” ning Tõnis Kark Taavi Aruse ja Indrek Spungini dokumentaalfilmi „Enam kui elu” Freddy Grenzmannist.

„Vastab” Liivo Niglas, „Persona grata” on Meelis Orgse.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: