Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Doris Kareva luulekogust "Eesti tunne": neid tekste ühendab hoolimine kodumaast

"Eesti tunne" on värske luulekogumik, mille koostas poetess Doris Kareva. Enam kui 400 isamaalisest luuletusest ja laulutekstist koosnev tervikteos koosneb üheksast osast, mis peegeldavad eri järke Eesti ajaloost.

Sisu alusel järjekorda seatud tekstid moodustavad erinevaid tundevarjundeid sisaldava loo Eestist, vahendas "Aktuaalne kaamera". Olgu Jannsen, Koidula, Mats Traat või Jürgen Rooste, raamatu koostaja Doris Kareva sõnul on mõnes mõttes tegemist perekonna looga, kus kõiki tekste ühendab suur hoolimine kodumaast.

Doris Karve sõnas, et kuna raamatu pealkiri on "Eesti tunne", siis ta üritaski välja mõelda, mis tunne see olla võiks. "Klassikaline on see pühapäeva Eesti või pidupäeva Eesti, aga lisaks sellele on veel palju varjundeid," ütles ta ja lisas, et üks neist on arusaadavalt lein ja mure kodumaa saatuse pärast. "Teatud aegadel on igatsus kodumaa järele, aga on ka kibedusnoote, kriitilisi noote ja kõhklusi."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: