Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Linnateater ja Vana Baskini teater toovad publikuni hämarad kinnisvaratehingud

Foto: Tallinna Linnateater

Teatrisari "Sajandi lugu" on jõudnud kümnenda lavastuseni. Loosi tahtel avavad selle sajandi esimest kümnendit Tallinna Linnateater ja Vana Baskini teater.

Tallinna Linnateatri ja Vana Baskini Teatri koostöölavastus "Miljoni vaade" viib vaataja kiirevoolulisse ajavahemikku 2000—2010. Lavastaja Elmo Nüganen ütles, et lähiajaloost põhjapanevate teemade välja sõelumine oli keerulisem kui esmapilgul tundub. "Esialgu mul oli suur pettumus, ma nii unistasin, et tulevad 1920. või 1930., see on nii huvitav aeg, lihtne oleks leida need sündmused," selgitas ta "Aktuaalsele kaamerale".

Nüganen lisas, et tegemist pole ka tänapäeva või tulevikuga. "See on kümnend, mis äsja oli. Ma hakkasin vaatama neid sündmusi, neid oli nii tohutu palju, selgus, et ma olen kõik ära unustanud, mis on kõik toimunud, ja siis teha sealt veel valik," kirjeldas Nüganen.

Elmo Nüganen ütles, et tema jaoks oli uudne kogemus töötada koos elusa autoriga - dramaturg Paavo Piigiga, kes on ühtlasi tema õpilane lavakooli 25. lennust. "Ma olen liiga kaua nende klassikutega maadelnud ja jännanud nendega ja püüdnud nendega sinasõbraks saada," põhjendas Nüganen.

Ehkki selle sajandi alguse suureks märksõnaks võiks pidada näiteks pronkssõduri teisaldamise teemat, jäeti see lavastuses tahaplaanile. "Ma sattusin lugema Harju maakohtus mõningaid toimikuid, mis puudutasid selliseid hämaraid kinnisvaratehinguid, ja sealt hargnes mõte, kuna need lood olid piisavalt sellised kummalised, siis hakkas see idee hargnema, et võiks olla lugu ühest perest, kes satub ühe majavaidluse keskmesse," selgitas näidendi autor Paavo Piik.

Lavastuses teevad kaasa Tallinna Linnateatri ja Vana-Baskini Teatri trupi näitlejad.

Lavastus "Miljoni vaade" etendub improviseeritud saalis aadressil Toom-Kooli 9. Publikul soovitatakse panna soojalt ja mugavalt riidesse.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: