Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Folkloristika aastapreemia sai Siberi eestlaste uurija Anu Korb

Eesti folkloristika aastapreemia laureaat on kirjandusmuuseumi vanemteadur Anu Korb. Korb on aastaid talletanud Siberi eestlaste pärimust ja argikultuuri ning seda publikule tutvustanud.

Alates 1991. aastast on Korb oma raamatute ja teadusartiklite jaoks uurimismaterjali kogudes külastanud 40 Siberi eestlaste kogukonda. Viimati ilmus Korbilt mahukas kogumik "Kohtumised Siberis", kus on kirjas Siberi välitöödel osalenud uurijate päevikumärkmed.

Oma sõnul paelub teda Siberi inimeste südamlikkus ja soojus.

"Tänapäeval muidugi puht Eesti külasid Siberis on äärmiselt vähe juba, sest enamasti on tegemist juba suuremate külade puhul selliste segapaljurahvuseliste külaga, kus eestlased on üks grupp, kes omavahel, eriti vanemad eestlased, aga mõnes külas ka nooremad, eesti keelt räägivad," selgitas Korb.

"On selliseid Siberi eesti kogukondi, kus ma olen käinud ainutl korra ja on selliseid, kus ma olen käinud kolm-neli korda. Pooleldi peetakse mind siberlaseks, aga päris siberlaseks ma vist ei saa," rääkis laureaat, kuidas aastapreemia toonud kogumik sündis.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: