Riias toimub Baltimaade suurim pärimuspidu Baltica

Elvi Nassar ja Annela Laaneots võtsid osa Läti presidendi korraldatud vastuvõtust.
Elvi Nassar ja Annela Laaneots võtsid osa Läti presidendi korraldatud vastuvõtust. Autor/allikas: Eesti Folkloorinõukogu FB

Riias avati laupäeval Baltikumi suurim pärimuspidu Baltica. Tuhanded osalejad erinevatest folkloorirühmadest sammusid rongkäigus Riia kesklinna Vabadussamba juurde püstitatud peoplatsile, kus neid tervitasid Läti president Raimonds Vējonis ja kultuuriminister Dace Melbārde.

Pärimuspeo Baltica 2018 avamisega möödus ühtlasi 30 aastat esimesest Baltica festivalist Lätis ning tähistati Läti 100. aastapäeva.

Tänavuse Baltica teema oli jaanipäev ja puhkemine. "Meie kultuuripärand on Balti ühtsuse sümbol," ütles Raimonds Vējonis oma avakõnes.

Folklooriliikumise eestvedajate tänamiseks korraldas Läti president avapäeva õhtul vastuvõtu Baltical osalevate folkloorirühmade juhtidele ning välisdelegatsioonide esindajatele. Eestist võtsid Läti vastuvõtust osa Eesti Folkloorinõukogu juhatuse liige Elvi Nassar ja Euroopa kultuuripärandiaasta Eesti juht ja Eesti Folkloorinõukogu teabejuht Annela Laaneots ning Lüü-Türri ja Revele folkloorirühmade juhid.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: