Tuleval aastal teeb Moskva ooperiteater esiettekande Georg Otsa ooperist

Foto: Itar Tass/Scanpix

Saaremaa ooperipäevade avapäeva põhiuudiseks pole ehk mitte siiski tänavused ooperipäevad, vaid juba kuulutati välja järgmise aasta ooperipäevade peaesineja, ooperiteater Helikon Moskvast. Nemad lubavad aasta pärast esitada Saaremaal maailmaesiettekannet Georg Otsa ooperist.

"Siin Kuressaares teeme esietenduse ja edaspidi jääb see meie Helikoni teatri repertuaari. Meil on juba plaan seda ooperit mängida Venemaa eri linnades ja ka välismaal. Ja juba ette on suur huvi, sest inimesed mäletavad Georg Otsa ja armastavad teda," tõdes Helikoni teatri juht Dmitri Bertman "Aktuaalsele kaamerale".

Tänavu astuvad Saaremaa ooperipäevadel üles ka kaks erikülalist. Esiteks Ungari Riigiooper, kelle poolt tuleb ettekandele Mozarti "Figaro pulm", Verdi "Traviata" ning Straussi "Mustlasparun". Teiseks Shanghai ooperiteater, kelle esituses saab nautida Bizet' "Carmenit", meeleolukat tantsugalat ja moodsat ooperit "Riskantne mäng".

"Iga ooper on isesugune ja iga ooperiteater lahendab isemoodi neid ettekandeid. Ja ka meil on kindlasti oma eriline viis, kuidas seda ooperit lahendada, kuidas seda lahti mõtestada. Nii et täna õhtul näete meie lahendust," lubas Shanghai ooperiteatri muusikajuht ja dirigent Xu Zhong.

Kui hiina teater, oma 225 esinejaga annab etendusi tänasest laupäevani ja pühapäeval on ooperimaja laval Vanemuise teater, siis juba järgmisest kolmapäevast kuni laupäevani on Kuressaare ooperitelgi lava Ungari riigiooperi päralt.

"Ungarlased toovad siia "Mustlasparuni" esimest korda ja ka ungarlaste galakontserdil on esimeses pooles Ungari heliloojate muusika. Ja selle vahele kolm lugu Saaremaast - "Vikerlastest"," ütles Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk.

Tänavustel 28. juulini kestvatel Saaremaa ooperipäevadel on Kuressaares rekordarv külalisi - suurusjärgus 500 esinejat ja nende abilist nii Hiinast, Ungarist kui ka Eestist.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: