Galerii: Shanghai ooperiteatri galakontsert Saaremaa ooperipäevadel

Suurejoonelised Saaremaa ooperipäevad jätkusid reedel Shanghai ooperimaja tantsutrupi galakontserdiga.

Shanghai ooperimaja tantsutrupp (SOHDE – Shanghai Opera House Dance Ansamble) on viimase 60 aasta jooksul mänginud Hiina traditsioonilise tantsuteatri maastikul olulist rolli. Laiavalikulisest repertuaarist leiab sellise olulise teetähise hiina tantsukultuuris nagu etendus "Dagger Society", samuti terve hulga teisi suurepäraseid tantsudraamasid nagu "Lotus Lantern", "Banping Mountain", "In the Shadow of the Moon", "Phoenix in the Qi Mounain", "The Fragrance of Lily Magnolia", "Legend of Dayu", "The Spring and Autumn of Wu and Yue", mis on toonud kokku mitmeid erakordseid koreograafe ning artiste.

Viimaste aastate SOHDE hiilgavate etenduste hulgas on nii etnilisi kui kaasaegseid tantsudraamasid, nagu "Carmina Burana", "People under The Sky", "Song of Life", "Dance of Planet" ning sümfooniline tantsuetendus "Leningrad Symphony". Erinevate tantsudraamadega on tantsutrupp osalenud arvukatel festivalidel nii kodumaal kui ka väljaspool ning saanud kõrge tunnustuse osaliseks.

Ooperipäevad kestavad Saaremaal 28. juulini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: