Tallinna Peeter-Pauli katedraali remont läheneb lõpule

Tallinna Peeter-Pauli katedraali remont hakkab lõppema. Eesti visiidi ajal kohtub paavst Franciscus katedraalis Ema Teresa õdedega ning kirikusse kutsutakse ka need puudustkannatajad, kes käivad õdede juures abi saamas.

Remont Peeter-Pauli katedraalis algas aprillis ja võrreldes remondieelse ajaga on pilt kirikus sootuks teine. Altari kohal on taevatähed nii nagu Rooma katedraalides. Altarimaaliga on nähtud suurt vaeva. Maal on restaureeritud, aastatega kogunenud tolmukiht on eemaldatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rooma-Katoliku Kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas ütles, et Katedraal on peaaegu valmis. "Need dekoratsioonid, mida me siin näeme, need on autentselt restaureeritud nii nagu need olid 30ndatel, kui peapiiskop Eduard Profittlich juhtis seda kirikut," märkis ta.

Veel on vaja parandada mõned uksed. Maarja kabeli restaureerimine pole samuti veel lõppenud. Neitsi Maarja kabel asub Peeter-Pauli katedraali sees ja jääb enemasti märkamatuks.

Üks pihitool on renoveeritud ja teise renoveerimine ootab veel järjekorras. Lõppema hakkavad fassaaditööd. Remondiks koguti annetusi ja raha andis ka Tallinna linn.

Paavsti Eesti visiidi päevakava näeb ette, et ta külastab ka Peeter-Pauli katedraali, kus kohtub nii kohalike katoliiklastega kui ka privaatsemalt puudustkannatavate inimestega.

"Franciscusel oli endal see palve, et ta soovib kohtuda noortega - erinevate noortega Eestis, mitte ainult, et nad peaksid olema katoliiklased, vaid kõikide noorte inimestega ja vaestega. Et tõesti avaldada oma toetust neile, sest vaesed on alati üks südameasi Franciscusel olnud," ütles Paas.

Noortega kohtub paavst 25. septembri hommikupoolikul Tallinna Kaarli kirikus.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: