Mõisakontsertide sari tähistas juubelit

Corelli Music tähistas juulis heategevusliku kontserdisarja "Eesti mõisad" 20. toimumisaastat ning Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Sarja lõppkontsert toimus Ruila mõisas, kus kogutud annetus läheb mõisakooli laste pillifondi.

Kontserdisari on tutvustanud toimumisaaste jooksul 85 mõisa üle Eesti, toetanud igal aastal Maarja Küla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi ning üht mõisakooli või lastekodu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pakume inimestele võimalust natuke toetada rahaliselt neid väikeseid toredaid lasteasutusi. Sest mõisakoole on meil päris palju ja päris paljud on väga ilusti korda tehtud," rääkis kontserdiagentuuri Corelli Music asutaja, viiuldaja Mail Sildos.

Äsjase konsterdi aukülaliseks oli kirjanik Leelo Tungal, kelle pere on juba pikemat aega olnud seotud selle mõisakooliga. Isegi, kui filmis "Seltsimees laps" oli näha traagilisi mälestusi seoses majaga, siis meenutas ta ka toredamaid hetki.

"Lapsepõlve koolipeod ja lapsepõlve, tollal oli näärivana, mitte jõuluvana, ja temale esinemine. Minu meelest see oli väga põnev. Mida väiksem sa oled, seda puhtam leht, seda värvikamad need mälestused on," nentis Tungal.

Kontserdisari toetab sel aastal Ruila mõisakooli, et õpilased saaksid endale soetada väikekannelt.

"Väikekannel on selline tore pill, mis ei nõua mingit suurt muusikalist haridust ja kõik lapsed saavad selle mänguga hakkama. Kui neid on mitu, siis nad saavad üheskoos musitseerida ja see on lihtsalt laste emotsionaalse ja vaimse arengu mõttes hästi tore asi," sõnas Sildos.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: