Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuhjaveres toimub 14. külateatrite festival

Kuhjavere külateatrite festival 2017. aasta suvel.
Kuhjavere külateatrite festival 2017. aasta suvel.

Viljandimaal Kuhjaveres toimub 18. ja 19. augustil Kuhjavere külateatrite festival. Kahepäevasele teatripeole on tulemas 12 truppi üle Eesti, festival toimub tänavu 14. korda.

Festivali kavast leiab nii klassikalisi näitemänge Oskar Lutsu, Hugo Raudsepa, Enn Vetemaa jt näitekirjanike sulest kui ka värsket omaloomingut.

Festivali patroon on nüüdseks kolmandat aastat noor Võrumaal tegutsev lavastaja Helena Kesonen, kes jätkab festivalil varasema patrooni Kalju Komissarovi tööd.

Kuhjavere külavanem ja aktiivne külaliikumise edendaja Romeo Mukk meenutab, et legendaarne teatrimees Komissarov võttis kutse tulla külateatrite festivali patrooniks heal meelel vastu, oli alati kohal ning andis ka vabatahtlikele näitlejatele-lavastajatele pärast etendusi ka omalt poolt tagasisidet. "Ta oli neist nii vaimustuses," märkis Mukk.

Idee külateatrite festival käima panna sündis viisteist aastat tagasi Läsna külateatri soovist tulla etendusi andma. "Esimene etendus Passaia talu õuel andiski festivali idee. Alguses kutsusime lisaks vaid oma maakonna teatritruppe, siis aga festival muudkui kasvas. Meil on olnud ka kolmepäevaseid festivale," räägib Mukk. Žüriid festivalil pole, lavastusi ja näitlejaid hindab publik – valitakse parim lavastus, parim mees- ja naisnäitleja, välja antakse ka eripreemiaid. "Lisaks on ka kolleegipreemia ühelt trupilt teisele," selgitas Mukk.

Festivali täpse kavaga saab tutvuda Kuhjavere kodulehel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: