Muinsuskaitseameti kaitse alla on võtmata üle 3000 militaarpärandi objekti

Kultuuriministeerium ja muinsuskaitseamet kaardistasid lähiajaloo militaarpärandi mälestusmärgid. Kaitse alla võtmata on üle kolme tuhande objekti.

Muinsuskaitseameti kinnitusel teeb amet kaardistuse põhjal 30 ettepanekut kaitse alla võtmiseks. Nende üle hakatakse omanikega pidama läbirääkimisi. Tallinnas ongi kõige rohkem kaitse all olevaid militaarpärandi objekte, teine punkt on nende tiheduselt Hiiumaa. Muinsuskaitse kinnitusel on märgilisemad objektid kaitse all ja osaliselt ka renoveeritud, viimane näide on Kaitseministeeriumile kuuluv Miinisadam. Endiselt ootavad arendust aga Tondi kasarmud.

"Tore vaadata kõrvuti täiesti analoogsed hooned – üks korda tehtud ja teine veel ei ole. Mõlemal puhul on täpselt samasugune muinsuskaitse peal. Kindlasti siin on olnud pikalt aruelusid selle detailplaneeringu ja hoone projekteerimise üle. Aga kindlasti muinsuskaitse alune hoone on ka korrastatav," ütles "Aktuaalsele kaamerale" Muinsuskaitseameti ehitismälestiste peainspektor Triin Talk.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: