Flo Kaseru lisas Koidula muuseumile kaasaegse kunsti kihi

Flo Kasearu arvutas välja, et Lydia Koidula oleks võinud olla tema vana-vana-vana-vana-vanaema, Paberinirk on aga Kreutzwaldi poolt Koidulale pandud hüüdnimi, millest tuleb ka näituse nimi "Vana-vana-vana-vana-paberinirk". Kasearu lisas Koidula muuseumi tubadesse ja vitriinidesse omaenda, nüüdisaegse kunsti kihi .

Näituse idee sai Flo Kasearu sellest, et olemasolev Koidula muuseumi ekspositsioon on paigutatud viiele ruumile, mis on täis igasuguseid esemeid, kuid Koidulale kuulunud originaalesemeid on ainult kaks tükki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmanda Koidula-aegse originaalesemena toob kunstnik välja vana muuseumihoone. Kõik need esemed, mis on peidetud akrüülist söögiriistade käepidemetesse, kapinuppudesse ja ukselinkidesse, on aga leitud Koidula muuseumi aiast metallidetektoriga. "Kuulsin ka seda kuulujuttu, et Koidula selgroolüli on keegi ära peitnud sinna aeda ja see on väga põnev lugu, isegi kui see ei ole tõsi," sõnas ta ja lisas, et keegi rääkis sama lugu ka Koidula varbaluust.

Näitust "Vana-vana-vana-vana-paberinirk" saab vaadata kuni 12. detsembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: