Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läänesaarte kammerorkester tõi lavale esimese ooperi

Läänesaarte kammerorkester tõi nädalavahetusel Kuressaare kultuurikeskuses publikuni kammerooperi "Ocean Dream". Tegemist on Saaremaal ligi 2 aastat tegutsenud kammerorkestri esimese ooperilavastusega.

Läänesaarte kammerorkester sai sündida eelmise aasta alguses just seetõttu, et Itaaliast kolisid Saaremaale elama muusikud Anniki Aruväli ja Edoardo Narbona, kes suutsid Saarlastest ja Saaremaa juurtega muusikutest kammerorkestri moodustada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Läänesaarte Kammerorkestri dirigent ja kunstiline juht Edoardo Narbona sõnas, et igal pool, kuhu ta läheb, asutab ta midagi. "Tulin Saaremaale ja mõtlesin, et hea oleks kui Läänemere suurimal saarel oleks oma orkester."

Kammerorkestris mängib umbes 20 muusikut ja enam kui aastaga on antud üle 20 kontserdi. Kammerooper oli orkestri jaoks esimene sellelaadseks väljakutseks, aga eeldatavasti mitte viimane.

Edoardo julgeb öelda, et ligi 2 aastaga on orkestri tase tõusnud selleni, mida dirigent oma nägemuses on soovinud. See annab omakorda võimaluse täita kammerorkestri üks peamine unistus ja eesmärk. "See orkester on loodud nii, et ma saaksin ta viia Balti merele, Hiiumaal oleme juba käinud, aga jätkame, tahame jõuda kõigile saartele. See on mu kinnisidee."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: