Kammerorkester kutsub Kultuuriööl kolme orkestri kontserdile

Tallinna Kammerorkester 25
Tallinna Kammerorkester 25 Autor/allikas: Rene Jakobson

Tallinna kammerorkester kutsub Kultuuriööl Vabaduse väljakule kolme orkestri kontserdile.

Laupäeval 25. augustil kell 17 ootab Tallinna kammerorkester koos Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkestri ja puhkpilliorkestriga RIGA Balti riikide juubeliaasta suvelõpu ühiskontserdile "Balti akord".

Kolme Balti pealinna orkestrid esinesid koos eelmisel laupäeval Riias, järgneb kontsert 25. augustil Tallinna Kultuuriöö raames Vabaduse väljakul ja pühapäeval 2. septembril Vilniuse Katedraali väljakul.

Orkestri kontsertmeistri Harry Traksmanni sõnul kõlas kolmepoolselt koostatud kava Riias hästi kokku ja publik tundis sellest samapalju rõõmu kui muusikudki. "Kutsume kõiki kuulama, Vabaduse väljak on hea kontserdipaik, kus saame ühiselt panna punkti helisevale Tallinna Kammerorkestri 25. hooaja ja Eesti, Läti ja Leedu Vabariigi 100. aasta suvele," kutsus Traksmann.

Nii klassikast kui ka džässist koostatud kavaga esinevad orkestrid eraldi ja ühisorkestrina. Avapala on Riia orkestrilt, Artur Maskatsi "Tango", akordionisolist on Arturs Noviks ja orkestrit juhatab Valdis Butāns. Vilniuse Püha Kristoferi kammerorkestri esituses kõlab Jonas Jurkūnase "Varblase unistus", solistid on pärimuslaulja Veronika Povilionienė ja Petras Vyšņiauskas saksofonil, dirigent Modestas Barkauskas.

Tallinna kammerorkestrilt koos Raivo Tafenauga saksofonil ja Tiit Kikasega viiulil kõlab aga remix Jaan Räätsa Kontserdist kammerorkestrile nr 1.

90 muusikut ühendava ühisorkestri esituses kõlavad Eino Tambergia avafanfaarid, Toomas Leiburase "Vilniuse Mosaiik" ning Raimonds Paulsi "Võtan Sind kaasa".

Duke Ellingtoni "Night Creature" esitusel teeb kaasa džässtrio koosseisus Kirke Karja (klaver), Mihkel Mälgand (bass) ja Normunds Everts (trumm). Ühismusitseerimist juhatavad Modestas Barkauskas ja Valdis Butāns.

26. hooaega alustav Tallinna kammerorkester on üks Eesti viiest professionaalsest orkestrist ERSO, Estonia ja Vanemuise teatriorkestri ning Pärnu linnaorkestri kõrval, orkestri kunstiline juht on Risto Joost. Uue hooaja alguses osaleb orkester Pärdi päevadel Tallinnas, Tartus ja Viljandis ning orkestri muusika kõlab ka New Yorgis, Pariisis, Nantes'is, Budapestis, Varssavis ja Stockholmis.

Koduse hooaja eel ootab orkester kõiki sõpru Pika tänava pidustustele Mustpeade Majas 30. septembril ning avakontserdile sealsamas neljapäeval 4. oktoobril.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: