Kultuurkapital tunnustab muusikapedagooge ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali tunnustuspreemia pälvivad sellel aastal viis muusikapedagoogi üle Eesti. Pidulik tänuüritus muusikaõpetajatele toimub 23. septembril kell 15 Rahvusooper Estonia Sinises saalis koostöös Eesti Muusikakoolide Liiduga.

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali esimehe Tiia Tederi sõnul saavad õpilaste muusikalised saavutused alguse inspireerivast ja targast õpetajast. "Eesti muusikakoolide tähtsus nii professionaalse muusikaõpetuse kui kohaliku kultuurielu edendamisel on hindamatu. Tänu laialdasele muusikahariduse baasile on meil noori tõusvaid tähti, rahvusvaheliselt tunnustatud tippmuusikuid ja esinduskollektiive, samuti tuhandeid muusikaharrastajaid ja -sõpru," ütles Teder.

Tänavused pedagoogi tunnustuspreemia laureaadid on:

Helve Kuuskmann, Nõmme Muusikakooli klaveriõpetaja
Tereza Šmerling-Heinsaar, Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli viiuliõpetaja
Maarika Reimand, Viljandi Muusikakooli solfedžoõpetaja
Maire Varma, Pärnu Muusikakooli viiuliõpetaja
Piret Rips-Laul, Võru Muusikakooli solfedžoõpetaja

Helikunsti sihtkapitali algatusel pälvib tunnustuspreemia Tallinna Muusikakeskkooli klaveriõpetaja Marja Jürisson.

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital jagab muusikapedagoogide tunnustuspreemiaid alates 2012. aastast koolide ettepanekute põhjal ja sihtkapitali algatustena. Preemia eesmärk on tunnustada pühendumist erialasele tegevusele ja muusikaalase hariduse jätkusuutlikku õpetamist. Pedagoogi tunnustuspreemia suurus on 1000 eurot. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: