Jose Cura ooperist "Tütarlaps kuldsest läänest": tegemist on aktuaalse looga immigratsioonist

Argentina tenor, dirigent, lavastaja ja stsenograaf Jose Cura toob Rahvusooper Estonia lavale Giacomo Puccini ooperi "Tütarlaps kuldsest läänest". Lavastaja võrdleb metsiku lääne lugu tänapäeva Euroopas toimuvaga. Jose Cura tõlgendus on siiski väga klassikaline ja jälgib täpselt Puccini partituuri.

Jose Cura võrdleb kullakaevajate lugu tänaste immigrantidega, kes on pidanud erinevatel põhjustel oma kodudest lahkuma, kaaslaseks igatsus. "Minu jaoks ei ole see lugu ainult armastuslugu, spaghetti-western ega pealiskaudne Broadway tükk, vaid tegemist on vägagi aktuaalse looga immigratsioonist;" sõnas Cura "Aktuaalsele kaamerale" ja selgitas, et lugu näitab, mida tähendab olla immigrant, mida tähendab elada riigis, mis pole sinu kodumaa. elada kohas, kust sa ei saa ära minna, eemal kallitest inimestest, vanematest, vendadest, armastatust.

Solist on sopran Heli Veskus, kellel tuleb kehastuda kõrtsiomanik Minnie'ks. Veskuse sõnul on see üks tema keerulisemaid rolle. "See on Puccini üks suurima orkestriga teos. et sellest üldse nii öelda üle laulda, on juba raske," sõnas ta ja lisas, et teoses on väga palju alumist registrit, teksti ja rütmikat. "See on teos, mida ma olen õppinud kõige kauem, samas ma arvan, et sellest tuleb kindlasti üks minu lemmikrolle."

Puccini ooperi "Tütarlaps kuldsest läänest" maailmaesilinastus toimus 10. detsembril 1910. aastal Metropolitan Operas. 21. septembril jõuab see üle 55 aasta taas Eesti publiku ette.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: