Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna kunstihoone kutsub pühapäeval tasuta näitusele

Tallinna kesklinna miljöö kujundamise võimalusi. (Diplomitöö, planšett nr 8) 1975. Guašš, papp. 100 x 100 cm. Eesti Arhitektuurimuuseum
Tallinna kesklinna miljöö kujundamise võimalusi. (Diplomitöö, planšett nr 8) 1975. Guašš, papp. 100 x 100 cm. Eesti Arhitektuurimuuseum Autor/allikas: Sirje Runge (Lapin)

Tallinna Kunstihoones on avatud uus näitus "Abstraktsioon kui avatud eksperiment". Pühapäeval, 23. septembril, on näitusele sissepääs tasuta.

"Abstraktsioon kui avatud eksperiment" on radikaalselt lihtsustatud vormidele ja kunstniku üldistava mõtte sihikindlale rakendamisele pühendatud näitus. Selle eesmärk on näidata, kuidas formaalsetele eksperimentidele rajatud kunstipraktika viib suhestumiseni ühiskondliku ruumiga, inimese enesemääratlusega keskkonnas, mis teda ümbritseb.

Näitus ühendab Sirje Runge (s. 1950) 1970. aastate keskpaiku valminud joonistused ja maaliseeriad tema kui disaineri hariduse saanu linnakujunduslike töödega, näidates kunstniku püüdluste seost loomingulise mõttega mujal maailmas. Runge teoste dialoog Dóra Maureri (s. 1936 Ungaris), Zofia Kuliku (s. 1947 Poolas), ja Falke Pisano (s. 1978 Hollandis) loominguga annab võimaluse mõtiskleda geomeetriliskonstruktiivse abstraktsiooni ja formaalsete eksperimentide tähendusvälja üle laiemalt.

SA Kunstihoone on kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul – Tallinna Kunstihoones ning samas lähedal asuvates Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis.

Tallinna Kunstihoone on avatud kolmapäevast pühapäevani 12–19.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: