NUKU teatris esietendub A. H. Tammsaare "Noored hinged"

Lavastuse
Lavastuse "Noored hinged" proov. Autor/allikas: Kulla Laas

30. septembril jõuab NUKU teatris lavale A. H. Tammsaare noorpõlvejutustus "Noored hinged", mille on dramatiseerinud Helena Läks ja lavastanud Mirko Rajas.

"Noored hinged" toob vaataja ette ühe lühikese, kuid murrangulise etapi kuue noore inimese elust, mil ideaalide ja elukogemuse vahelises pingeväljas näib kõik korraga täiesti võimalik ning võimatu, usutav ja uskumatu, rahulik ning pööraselt keev.

"Lavastuses räägitakse palju armastusest, aga kordagi ei kõla lause "Ma armastan sind" – liig pühaks ja tähtsaks peavad tegelased nende sõnade täielikku väljaütlemist. On oht, et siis see fikseerub, muutub skulptuurseks, kaotab oma kõla," ütles lavastaja Mirko Rajas.

""Noorte hingede" tegelaskujud jõuavad mingite järeldusteni, esitavad hüpoteese, paiskavad need üle oma huulte ja vaatajal jääb üle kas nõustuda, vastanduda või eneselt küsida: "Kas see on tõesti nii?" Ükski laval kõlav mõte, tabatud tõde ei pruugi olla lõpp-punkt, tähtis on edasi mõelda, edasi minna, et tekiks dialoog autori ja näitlejate, näitlejate ning vaatajate, autori ja vaatajate vahel," kirjeldas lavastaja.

20. sajandi alguse noori, kes elus ja armastuses oma teed otsivad, mängivad teatri noored näitlejad Laura Kukk, Getter Meresmaa, Mart Müürisepp, Doris Tislar, Mihkel Vendel ja külalisnäitlejana Sander Roosimägi.

Näitleja Getter Meresmaa, kes mängib "Noorte hingede" keskset naistegelast Ainot, ütleb, et kui sellist vanemat teost lugeda, mõjub see esialgu romantiseeritult.

"Vaatad alguses kõrvalt ja lased sel materjalil ennast kanda, sest see ei ole ju päris, see on kirjanduslik maailm mingil teisel sajandil. Ja järsku tunned ära probleemid, mis on sul päriselus ka praegu. Seda teravamalt võivad need teemad kohale jõuda, kui äratundmiskõlks käib ootamatult," märkis näitlejanna, kuidas sada aastat tagasi kirjutatud teos teda puudutas.

Lavakujunduse ja kostüümid on loonud Rosita Raud, valguskujunduse tegi Emil Kallas, liikumisjuht on Hanna Junti. Lavastuse jaoks kirjutas muusika Markus Robam.

Lavastus on mõeldud noortele alates 15. eluaastast ja täiskasvanutele ning seda mängitakse NUKU teatri väikeses saalis.Sügishooajal mängitakse lavastust viis korda ja need etendused on praeguse seisuga välja müüdud; järgmised etendused toimuvad 2019. aasta talvel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: