Teater Vanemuine lõpetas esimese ringreisi Ameerikas

Teater Vanemuine lõpetas esimese ringreisi USA-sse, kus New Yorgi ja Washingtoni publikule mängiti lavastusi "Põlenud mägi" ja "Punamütsike". Väliseestlaste kinnitusel on ülioluline, et teatriinimesed aeg-ajalt üle ookeani külla sõidavad ning näitavad, mis lavastused on kodumaal hinnatud.

Vanemuise teatri ringreis USA-sse sai alguse professor Rein Taagepera mõttest, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ta sai "Põlenud mäe" etendusel niivõrd tugeva elamuse, et soovitas New Yorgi Eesti majale teater külla kutsuda.

Näitleja Jaanus Tepomehe sõnul on kõik etendused olnud väga meeleolukad ning on aru saada, et teatrit on kaua oodatud. "Nii palju, kui on kohti, nii palju on olnud ka inimesi," sõnas ta ja lisas, et kogu reis olnud teatrile väga huvitav ning näitlejad on pidanud paljugagi kohanema. Näiteks uute saalidega, aga ka teistmoodi publikuga.

Etenduse külastajad hindasid, et "Põlenud mägi" oli parasjagu naljakas ja tõsine. Väliseestlase Marju Rink-Abeli sõnul on aga tegelikult lihtsalt oluline, et teatriinimesed tulevad vahel külla. "Esiteks on see kultuuriline side meile väga tähtis ja teiseks näha, mis on Eestis praegu laval, mis on hinnatud ja ka kohtuda näitlejatega, keda me muidu ei saaks näha, on väga oluline."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: