Kultuuriportaal soovitab: "Kolm värvi. Punane" ETV2-s

"Kolm värvi. Punane" Autor/allikas: Kaader filmist

28. septembril on ETV2 ekraanil režissööri Krzysztof Kieslowski Prantsuse lipu värvidest inspireeritud triloogia viimane film "Punane", mis võtab luubi alla vendluse ja armastuse mõisted.

Filmi peategelasteks on noor fotomodell Valentine (Jacob), tema vastasmajas elav juuratudeng Auguste (Jean-Pierre Lorit) ja pensionil olev kohtunik Joseph (Trintignant), kes tagasitõmbubult elab omaette, kuid kes pole kaotanud huvi saada osa inimeste eraeludest.

Eriseadmete abil kuulab Joseph pealt naabrite telefonikõnesid, et inimesi paremini mõista. Kui modelli ja vana kohtuniku esimene kohtumine on pigev tõrjuv, muutub pikapeale nende kahe suhe sügavalt inimlikuks ning mehest saab naisele isalik nõuandja.

Skeptiku ja pessimistina tuntud Kieslowski tõdeb oma värvitriloogia finaalis, et armastus on kõige alus ning see võib hukule määratud maailma viimaks päästa. Kolmele Oscarile kandideerinud "Punane" jäi viimaseks filmiks ka Kieslowskile endale, kes suri 1996. aastal. Möödunud sajandi ühe olulisema filmiautori kogu loomingu sõnum on meile: peame üksteist aitama ja toetama, või me hukkume.

Krzysztof Kieslowski film "Kolm värvi. Punane" on ETV2 ekraanil 28. septembril kell 21:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: