Kultuuriportaal soovitab: "Armastuseta" ETV2-s

Andrei Zvjagintsev
Andrei Zvjagintsev "Armastuseta" Autor/allikas: Kaader filmist

12. septembril jõuab ETV2 ekraanile 2017. aasta üks hinnatuimaid linateoseid, Vene režissööri Andrei Zvjagintsevi "Armastuseta".

Urbanistlik Venemaa 2012. aastal. Uudised pajatavad maailmalõpu ootusest, väliselt heal järjel Ženjal ja Borissil on käsil valus lahutusprotsess. Mõlemad tegelevad mõttes juba oma uue eluetapiga ning nende 12-aastane poeg Aljoša jääb vanemliku hoole ja tähelepanu alt täiesti välja. Ühel päeval aga Aljoša kaob...

Andrei Zvjagintsev on üks tänase Venemaa ja Euroopa autorikino tippudest ning "Armastuseta" on tema viies mängufilm. Zvjagintsevile omaselt näeme siingi lausa kliinilisena mõjuvat psühholoogilist realismi, inimesi, kelle elu on kalkusesse otsekui jäätunud.

Filmi pealkiri võtab kokku näidatud vaimse allakäigu ja traagika tuuma — Zvjagintsev näitab elu, kust on kadunud armastus. Vaataja aga saab seda armastuseta elu "tavalisust" peensusteni tunda ja lausa kaasa ägada. Tegelased otsivad meeleheitlikult õnne... aga ikka mujalt kui armastusest, ja kas nad on selleks üldse võimelised? Samas ainus, mida nad tõepoolest vajavad, ongi armastus — olgu siin viiteks kas või Pärdi muusika, mida Zvjagintsev on kasutanud.

Žürii preemia Cannes'ist, Kuldgloobuse ja parima võõrkeelse filmi Oscari nominent.

Andrei Zvjagintsevi "Armastuseta" on ETV2 ekraanil 12. septembril kell 21:30.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: