Rahvaluulearhiiv kutsub üles salvestama oma vanavanemate lugusid

Liivi lapselaps Martaga
Liivi lapselaps Martaga Autor/allikas: Marta Vaarik

Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiiv ja Euroopa kultuuripärandi aasta kutsuvad kampaania "Püüa vanaema lugu purki" raames salvestama oma vanaemalt üks tema jaoks oluline lugu või laul.

Laste ja noorte ülesandeks on leida salvestusseade ja koostöövalmis vanavanemad, kellelt koguda heli- või videolugu. Täpsemad juhised siin.

Osalema on oodatud koolinoored ja tudengid, aga ka teised, kes vanema põlvkonna sõnumi tulevikku talletamist vajalikuks peavad. Parimaid kogujaid eri vanuseastmetes premeeritakse auhindadega, hetkel on auhinnafondist pakkuda pileteid Sõltumatu Tantsu Lava lavastustele "Prime Mover" ja "Fluids`", pileteid Tartu Elektriteatrisse ning kirjandust Värskelt Rõhult.

Kogumisvõistlus kuulub Euroopa kultuuripärandiaasta 2018. sündmuste sekka Eestis. Euroopa kultuuripärandiaasta mõte on innustada inimesi väärtustama nii vaimset, digitaalset kui ka ainelist pärandit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: