Reykjaviki filmifestivali fookuses on Balti riigid

Chintis Lundgren
Chintis Lundgren "Manivald" Autor/allikas: Kaader treilerist

27. septembrist kuni 7. oktoobrini toimub Reykjaviki rahvusvaheline filmifestival, kus sel aastal on fookuses Balti riigid, tähistamaks kolme riigi juubeleid.

Balti riikide fookusprogramm on tihe ning filme on esitlema sõitnud mitmed filmitegijad. Kui Leedu pakub omalt poolt Jonas Mekase retrospektiivi ja Läti Laila Pakalnina filmiprogrammi, siis Eestist jõuavad ekraanid just värsked filmid.

Programmis on Nõukogude Liidu hipiliikumist analüüsiv "Nõukogude hipid", mida on esitlema sõitnud filmi režissöör Terje Toomistu. Samuti linastub taasiseseisvunud Eesti valitsust lahkav meeleolukas dokumentaalfilm "Rodeo" (rež. Raimo Jõerand, Kiur Aarma), mida esitleb kohalikule publikule Kiur Aarma. Iseseisvuse temaatikat jätkab lühifilmide programmi valitud "Kolm päeva augustis" (rež. Madli Lääne) ning Chintis Lundgreni animafilm "Manivald", mis sel aastal EFTA galal ka Eesti parima lühianima auhinna võitis.

Festivalil linastub ka Islandi, Eesti, Norra koostöös valminud mängufilm "Mihkel" (rež. Ari Alexander Magnusson). Thriller, mille tegevus leiab aset Nõukogude Liidu lagunemise järel, esilinastub Eestis 18. oktoobril. Filmi peaosades mängivad tuntud Eesti näitlejad Pääru Oja ja Kaspar Velberg. 

Eesti ja Islandi filmialane koostöö on viimastel aastatel tugevnenud ning selle jätkumise nimel on festivalile sõitnud mitmed Eesti produtsendid. Filmitööstusele suunatud ürituste raames toimub esitlus kaastootmisfilmi "Mihkel" telgitagustest ning kontaktüritus Islandi ja Eesti produtsentidele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: