Pomerants: minu raamatut võivad lugeda kõik, kel kirjatähed selged

Marko Pomerants
Marko Pomerants Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Mitmes ministriametis olnud riigikogu liikme Marko Pomerantsi sulest ilmub lähipäevil raamat "Minu ministeeriumid", mis on tema enda sõnul kirjutatud rõõmsameelses võtmes, kuid mida tuleb tõsiselt võtta.

Pomerants (Isamaa) ütles ERR-ile, et raamatu kirjutamise mõte idanes mõned aastad, kuid omapoolse põhipingutuse selle valmimiseks tegi ta tänavu veebruarist mai lõpuni.

"Poleks elu mulle kolmandat portfelli toonud, siis poleks ka seda raamatut sündinud. See raamat on rõõmsameelses võtmes, aga seda tuleb tõsiselt võtta. Seal on ka peatükk, kus pisar omal kohal. Lugeda võivad kõik, kel kirjatähed selged," ütles ta.

Pomerants kirjutas raamatut kui õpikut ning sealt tuleneb ka raamatu ülesehitus ja iga teema kohta tarkused kinnistamiseks.

"Ilukirjandus see pole. Elu pole laul, on proosa... laulis Jaak Joala. Raamatupoes võiks üks eksemplar pikalt nädala topi riiulil olla, nii teab ostja küsida ja müüja toob," arvas Pomerants.

"Tiraažiga on nagu naisterahva vanusega, selle kohta ei küsita, aga on üle Eesti keskmise. Paberipõuda kaasajal pole, ei pea muretsema," märkis ta.

Raamatu lõpus on loend kõikidest Eesti valitsustest ja ministritest, kes alates 1918. aastast ametis olnud.

Pomerantsi raamatu "Minu ministeeriumid" andis välja kirjastus Hea Lugu. Selle toimetaja on Toomas Mattson. Raamatu väljaandmist toetas riigikantselei.

Riigikogu liige Marko Pomerants on on olnud sotsiaalminister (10.04.2003–13.04.2005), siseminister (4.06.2009–6.04.2011) ja keskkonnaminister (9.04.2015–23.11.2016 ja 23.11.2016–12.06.2017).

Marko Pomerantsi raamat. Autor: Kirjastus Hea Lugu

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: